دوشنبه 27 فروردين 1403 شمسی /4/15/2024 12:20:51 AM

بررسی تجارت محصولات بخش معدن و صنایع معدنی ایران و عمان در سال ۱۴۰۱، حاکی از انجام نزدیک به ۸۰۰ میلیون دلار صادرات و واردات است.
تجارت ۸۰۰ میلیون دلاری زنجیره معدن ایران و عمان

به گزارش بیرونیت به نقل از ایرنا، در سال ۱۴۰۱ ایران در مجموع یک میلیون و ۸۹۵ هزار تن انواع محصولات زنجیره معدن و صنایع معدنی به ارزش ۴۹۲ میلیون دلار به پادشاهی عمان صادر کرد.

بیشترین ارزش صادرات به این کشور، زنجیره فولاد و محصولات فولادی مرتبط به میزان ۶۹۳ هزار و ۸۳۰ تن و ارزش ۳۶۱ میلیون و ۱۰۰ هزار دلار است.

در این مدت ۴۸.۶ میلیون دلار آهن اسفنجی، ۲۹.۸ میلیون دلار گندله سنگ آهن، ۱۲.۵ میلیون دلار محصولات زنجیره سیمان، هفت میلیون دلار زنجیره روی، ۵.۷ میلیون دلار زنجیره مولیبدن، ۲.۳ میلیون دلار انواع سنگ و محصولات مرتبط، ۱.۵ میلیون دلار زغال سنگ و کک، ۶۰۰ هزار دلار انواع فرو، ۴۰۰ هزار دلار انواع محصولات سفال، آجر، سرامیک و کاشی، ۱۱۰ هزار دلار مس و محصولات پایین دستی و ۱۰۰ هزار دلار زنجیره آلومینیوم و محصولات به عمان صادر شد.

محصولات وارداتی بخش معدن و صنایع معدنی کشورمان از عمان نیز در سالی که گذشت شامل ۴۴۰ هزار تن محصول به ارزش ۳۰۴ میلیون دلار بود که زغال سنگ و کک با ۲۰۶.۸ میلیون دلار، انواع فرو با ۷۹.۷ میلیون دلار و زنجیره فولاد و محصولات فولادی مرتبط با ۹.۲ میلیون دلار، در جایگاه‌های اول تا سوم قرار دارند.مطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین