چهارشنبه 8 آذر 1402 شمسی /11/29/2023 6:09:59 AM

 شرکت معدنی گهرزمین با تعریف طرح‌های توسعه‌ای در تلاش است تا تولیدات خود را به صورت کمی و کیفی افزایش داده و علاوه بر سهم خواهی بیشتر از بازار داخلی در بازار صادراتی نیز محصولی مطابق با استاندارد‌های جهانی ارائه دهد.
گهرزمین به دنبال سهم بیشتر  از  بازار
به گزارش بیرونیت، شرکت معدنی گهر زمین در تلاش است با توسعه فعالیت های خود و افزایش حلقه های تولید از یکی از بزرگترین ذخایر معدنی خاورمیانه بهره برداری کند. از سویی دیگر بهره برداری از این ذخیره می تواند به توسعه هر چه بیشتر منطقه کمک کرده و منجر به اشتغالزایی بیشتر شود.

در همین راستا شرکت گهر زمین تلاش بر افزایش سرعت اجرای پروژه های خود دارد و نگاهی به کارنامه امسال این مجموعه نشان می دهد که روند رو به رشدی را در پیش گرفته است.

گهر زمین در انتهای فروردین امسال با برگزاری مجمع سود 4000 ریالی را به ازای هر سهم تقسیم کرد و در کنار آن افزایش سرمایه برای اجرای طرح های توسعه ای را مصوب کرد.

یکی از پروژه های در دست اجرای این مجموعه آبگیری از باطله‌هایی که از کارخانه‌ها خارج می شود است که در سال آینده وارد مدار می شود که در نتیجه آن به میزان 3 میلیون مترمکعب آب از این پروژه مجدد وارد چرخه می شود. همچنین در این مجمع تاکید شد که شرکت در تلاش است تا گهرزمین 2، 3 و 4 را هم در مدار تولید قرار دهد.

البته فراموش نکنیم گهر زمین در حوزه های دیگر همچون با حضور در کنسرسیوم جانجا ، اقدام به سرمایه گذاری کرده است که می تواند بر سوددهی مجموعه اثر گذار باشد.

اما شاید یکی از مهمترین اتفاقات رخ داده در 5 ماه اخیر ثبت رکورد تولید سنگ آهن کنسانتره و گندله در این مجموعه باشد.
در فروردین ماه سال جاری واحد سنگ شکن ژیراتوری، خطوط سه گانه کنسانتره و واحد گندله سازی این شرکت به ترتیب با تولید 988،251 تن سنگ آهن دانه بندی شده، 614،313 تن کنسانتره و 512،947 تن گندله، را به ثبت رساند. این رشد در تولید ناشی از ارتقای نظارت های کیفی است که توانسته در میزان تولید خود را نشان دهد.

شاید نگاه فراگیر گهر زمین به توسعه باعث شد تا این مجموعه بتواند درهمایش تجلیل از برترین های بورس کالا به عنوان شرکت برتر انتخاب شود. در واقع نگاهی به عملکرد گهر زمین و همچنین تولید محصولاتی با استانداردهای مشخص شده نشان می دهد که گهر زمین نقشه راه درستی را برای خود ترسیم کرده و همین موضوع می تواند آن را به قطب اقتصادی منطقه تبدیل کند.

همین نگاه جامع می تواند بربازارهای صادراتی این مجموعه نیز اثر گذار باشد به نحوی که در در دومین ماه از سال ۱۴۰۲، این شرکت موفق به صادرات ۴۶۳ هزار و ۲۲۴ تن گندله شده است. نرخ فروش آن نیز ۳ میلیون و ۹۷۳ هزار و ۲۸۷ تومان در تن بوده است. در نهایت مبلغ کل فروش ۱۸،۴۰۵،۲۲۳ میلیون ریال بوده است.

آمارهای منتشر شده و عملکرد شرکت در سال جاری نشان می دهد، این مجموعه خود را برای تحقق برنامه های پاییز و زمستان آماده می کند که در نهایت می تواند به تولید و فروش بیشتر منجر شود. همین اتفاق به اجرای هر چه بهتر و بیشتر طرح های توسعه ای منجر می شود که می تواند سهم گهر زمین در زنجیره ارزش فولاد را افزایش دهد.


مطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

نظرات کاربران

آخرین عناوین