يکشنبه 26 فروردين 1403 شمسی /4/14/2024 11:38:01 PM

مستند «میراث زمین» که به سفارش سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور تولید شده، امشب از شبکه مستند صدا و سیما پخش خواهد شد.
ژئوپارک طبس امشب روی آنتن شبکه مستند

به گزارش بیرونیت به نقل از روابط عمومی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی، این مستند با محوریت ژئوپارک جهانی طبس با معرفی پدیده‌های شاخص محدوده جغرافیایی طبس تولید شده، با خلق تصاویر جذاب، روایتگر تاثیر ژئوپارک‌ها بر هویت یک سرزمین با در نظر گرفتن مباحث زمین‌شناسی و آمایش سرزمینی، جامعه محلی و فرهنگ اقوام، میراث تاریخی و طبیعی و احیای آداب و رسوم فولکلور است.

این مستند به تهیه‌کنندگی و کارگردانی رضا مهرانفر که سابقه فعالیت ساخت مستند در حوزه‌های گردشگری را دارد، ساعت ۲۲ امشب هشتم اسفندماه و در آستانه سال نو، با هدف آشنایی هرچه بیشتر مردم با گردشگری زمین‌شناسی پخش خواهد شد.

مستند "میراث زمین"با خلق تصاویر جذاب، روایتگر تاثیر ژئوپارک‌ها بر هویت یک سرزمین با در نظر گرفتن مباحث زمین‌شناسی و آمایش سرزمینی، جامعه محلی و فرهنگ اقوام، میراث تاریخی و طبیعی و احیای آداب و رسوم فولکلور است.

گفتنی است چندی پیش با تصویب‌نامه هیات وزیران که توسط «محمد مخبر» معاون اول رئیس‌جمهور ابلاغ شد، سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور به عنوان مرجع ملی شناسایی، ظرفیت‌سنجی و تعیین ضوابط فنی محدوده و حریم ژئوپارکهای کشور معرفی شده است و آشنایی مردم با این موضوع با رویکرد فرهنگی در دستور کار این سازمان قرار گرفته است.مطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین