شنبه 2 تير 1403 شمسی /6/22/2024 3:06:14 AM
یک تاجر پیش‌بینی کرد؛

یکی از مدیران سرمایه‌گذاری پیش بینی کرده است که قیمت مس به عنوان یک کامودیتی پر تقاضا و تاثیرگذار در مسیر گذار به انرژی سبز، طی سال‌های آینده به ۴۰ هزار دلار در تن خواهد رسید.
افزایش قیمت مس به ۴۰ هزار دلار در تن

به گزارش بیرونیت به نقل از فایننشال تایمز، مس در سال جاری تقریبا ۲۰ درصد افزایش قیمت داشته و به رکورد ۱۱ هزار دلار در هر تن طی هفته گذشته رسید.

پی‌یر اندوراند تاجر سابق گلدمن ساکس که بنیان‌گذار اندوراند کپیتال در این باره گفت: من بر این باورم که افزایش قیمت مس حتی تا ۴۰ هزار دلار در هر تن طی چهار سال آینده امکان پذیر است و اگرچه معتقدم که برای همیشه در سطح ۴۰ هزار دلاری باقی نمی‌ماند اما برای مدتی تا متعادل شدن عرضه جهش قیمت‌ها پیش روی ماست.

قیمت‌های بی سابقه مس در بحبوحه افزایش تقاضا برای مواد معدنی حیاتی مورد نیاز در انتقال انرژی سبز رخ می‌دهد.

در یک تحلیل صعودی دیگر، جف کوری مدیر اجرایی سابق گلدمن ساکس و اخیرا مدیر ارشد استراتژی راه انرژی در مصاحبه‌ای به بلومبرگ اعلام کرد که مس «بالاترین معامله ناگزیری است که تابحال دیده‌ام.»

همزمان برخی دیگر از تحلیل‌ها و پیش‌بینی‌ها افزایش قیمت مس را تا سطح ۱۵ هزار دلار در هر تن برآورد می‌کنند.

پیش‌بینی می‌شود تقاضا برای مس به تنهایی در بخش حمل و نقل تا سال ۲۰۵۰ در مقایسه با سال ۲۰۲۲، حدود ۱۱.۱ برابر افزایش یابد؛ برای مثال وسایل نقلیه الکتریکی می‌توانند بیش از یک مایل سیم کشی مسی داشته باشند.

علاوه بر این، پیش‌بینی می‌شود که تقاضا برای مس مورد نیاز برای گسترش شبکه جهانی برق تا سال ۲۰۵۰ در مقایسه با سال ۲۰۲۲، حدود ۴.۸ برابر افزایش یابد.

پیش‌بینی می‌شود تا سال ۲۰۳۰ شکاف عرضه مس به حدود ۱۰ میلیون تن برسد.

منبع:  روابط عمومی ایمپاسکومطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین