شنبه 2 تير 1403 شمسی /6/22/2024 3:05:46 AM
  • گروه مطلب:| خبر| معدن| فارسی|
  • کد مطلب:73823
  • زمان انتشار:سه شنبه 22 خرداد 1403-11:25
  • کاربر:

رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، استقرار صنایع با ارزش افزوده بالا برای ایجاد شهرک تخصصی پائینی دستی مس را مورد تاکید قرار داد.
" تولیدات با تکنولوژی بالا"؛ اولویت ایمیدرو برای ایجاد شهرک صنایع پائین دستی مس

به گزارش بیرونیت به نقل از واحد خبر روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، نشست بررسی اقدامات انجام شده در جهت فعالیت شرکت توسعه زنجیره مس با حضور محمد رضا موثقی نیا رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، علی رستمی مجری طرح ایجاد شرکت توسعه زنجیره مس، حسین مدرس خیابانی مدیر عامل شرکت ملی صنایع مس ایران، کوروش فتاحی مدیر عامل منطقه ویژه صنایع انرژی بر لامرد، مشاوران طرح، معاونان و مدیران ایمیدرو و همچنین نمایندگان وزارت صمت عصر امروز برگزار شد.

محمد رضا موثقی نیا در این نشست، اظهار داشت: تولید محصولات با تکنولوژی و ارزش افزوده بالا با هدف تامین نیازهای صنایع پیشرفته در داخل، منطقه و جهان، باید در اولویت استقرار واحدهای شهرک صنایع پائین دستی زنجیره مس قرار گیرد.
معاون وزیر صنعت معدن و تجارت افزود: بررسی اقتصاد طرح توسعه زنجیره این صنعت از اهمیت ویژه ای برخوردار است به گونه ای که بازار، وضعیت مصرف، نوع تولیدات و گرفتن سهم از تولید محصولات "های تکنولوژی" از اولویت های ایمیدرو برای استقرار صنایع در شهرک زنجیره صنایع پائین دستی مس است.
وی ادامه داد: باید نتایج مطالعات و بررسی های ما نشان دهد سهم مصرف داخل و همچنین کشورهای منطقه و جهان از تولیدات مس با ارزش افزوده بالا به چه میزان است.
وی تصریح کرد: امروزه نرخ گذاری برخی تولیدات ویژه مس – به جای تناژ- با واحد کیلوگرم انجام می شود که نشان از قیمت بالا و بازار میلیارد دلاری و رو به رشد این نوع تولیدات می دهد.
در این نشست همچنین واپسین شرایط ارایه تسهیلات و امکانات زیربنایی از جمله زمین، آب، برق و گاز دوران ساخت شهرک صنایع پائینی دستی مس در منطقه ویژه لامرد نیز مورد بررسی قرار گرفت. طبق گزارش های ارایه شده مقرر شد که امکانات فوق گام به گام در اختیار سرمایه گذاران قرار گیرد.مطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین