شنبه 30 تير 1403 شمسی /7/20/2024 9:53:50 AM
  • گروه مطلب:| خبر| معدن| فارسی|
  • کد مطلب:73920
  • زمان انتشار:سه شنبه 29 خرداد 1403-8:1
  • کاربر:

مدیرکل صنعت معدن و تجارت لرستان از پیشرفت ۹۴ درصدی کارخانه آهک صنعتی و هیدراته شهرستان پلدختر خبر داد.
پیشرفت ۹۴ درصدی کارخانه آهک صنعتی و هیدراته شهرستان پلدختر

به گزارش بیرونیت، بهمن جعفری در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه این کارخانه ظرفیت ۶۰ هزار تن انواع آهک صنعتی و هیدراته را در سال دارد، بیان کرد: این کارخانه در زمینی به مساحت ۴۸ هکتار از منابع ملی احداث شده که ۱۵ هکتار از آن محصور شده است.

وی ادامه داد: برق این کارخانه دارای دیماند ۴.۹ مگاوات و ۴۲ کیلومتر خط انتقال برق بوده که ۷۰ درصد پروژه انجام شده و مابقی برق رسانی با توجه به تامین اعتبار اخیر در جلسه استاندار لرستان و معاون وزیر صمت به میزان ۵ میلیارد تومان تا پایان خردادماه انجام خواهد گرفت.

جعفری با بیان اینکه مجوز حفر چاه عمیق با دبی ۵ لیتر بر ثانیه برای این کارخانه صادر شده و پیمانکار حفاری نیز انتخاب و در مرحله اجرای حفاری بوده، ادامه داد: خط انتقال گاز این کارخانه به طول ۷ کیلومتر در سایز ۴ اینچ انجام گرفته و ایستگاه تقلیل فشار در محل واحد نصب و گاز واحد وصل است.

این مسئول با اشاره به معادن محدوده این کارخانه اضافه کرد: یک محدوده معدنی در زمینه سنگ آهک با ذخیره قطعی ۴ میلیون تن و ظرفیت استخراج سالانه ۳۰۰ هزار تن در سال در منطقه دره خزینه واگذار شده است.

مدیرکل صمت لرستان ادامه داد: تجهیزات و ماشین آلات طرح ۱۲ درصد خارجی و ۸۸ درصد ماشین آلات و خطوط تولید از جمله سنگ شکن، آسیاب، غبارگیر و کوره دبل شفت ایستاده داخلی است.

جعفری ارزش ماشین آلات و تجهیزات این کارخانه را یک میلیون یورو ارزی و ۳۰۰ میلیارد تومان ریالی برشمرد و با بیان اینکه پیشرفت فیزیکی طرح ۹۴ درصد و پیشرفت مالی آن نیز ۹۱ درصد است، افزود: پروژه در حال نصب تجهیزات الکتریکال و نسوزکاری کوره بوده و زمان راه‌اندازی آن تا دو ماه آینده است.

وی اشتغال ایجاد شده در این طرح را ۱۲۰ نفر اعلام کرد و حجم سرمایه‌گذاری آن را نیز ۶۰۰ میلیارد تومان برشمرد و افزود: ۱۰۰ درصد منابع طرح توسط ایمیدرو تامین شده است.مطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین