شنبه 30 تير 1403 شمسی /7/20/2024 9:32:35 AM
در بازدید استاندار اردبیل از پروژه آهن و فولاد آرتاویل مطرح شد:

دکتر سید حامد عاملی استاندار اردبیل به همراه جمعی از هیئت همراه در روز چهارشنبه ۳۰ خرداد ماه از پروژه آهن و فولاد آرتاویل بازدید کردند.
همکاری همه‌جانبه و پیگیری دولت و استانداری برای تسریع روند پروژه آرتاویل

به گزارش بیرونیت، این بازدید با همراهی دکتر محمدمهدی مستقیمی مدیرعامل شرکت ایریتک و دکتر محمدعلی عزیزمحمدی مدیرعامل شرکت آهن و فولاد الماس آرتاویل انجام شد و در جریان آن، روند پیشرفت‌های اخیر پروژه مورد بررسی قرار گرفت.
همچنین پس از برگزاری بازدید، جلسه‌ای با هدف ارائه گزارش از روند پیشرفت پروژه و همچنین چالش‌های آن تشکیل شد که طی این جلسه، دکتر مستقیمی بر اهمیت دو موضوع تامین مالی و ترخیص به موقع تجهیزات به عنوان دو چالش مهم پروژه تاکید کرد. همچنین در جلسه یادشده، مهندس علی‌بیگی، مدیر پروژه فولاد آرتاویل با اشاره به لزوم توسعه زیرساخت‌ها و تامین نیازهای زیربنایی پروژه شامل برق، آب و گاز و همچنین تامین ارز مورد نیاز اشاره و بر ضرورت تسریع راه‌اندازی پروژه تاکید کرد.
در پایان جلسه نیز، دکتر عاملی، استاندار محترم اردبیل، ضمن اشاره بر اهمیت چندجانبه پروژه آرتاویل، قول مساعدت و همکاری همه‌جانبه دولت و استانداری اردبیل را با هدف تسریع پروژه و رفع چالش‌های مطروحه اعلام داشتند.
برگزاری بازدید فوق و جلسات پیگیری نشان از تعهد مسئولان دولتی و استانی به توسعه صنعتی استان اردبیل، حمایت از پروژه‌های بزرگ و حل مشکلات این پروژه‌ها دارد. در واقع هموار شدن مسیر رشد صنعتی کشور، مستلزم شکل‌گیری یک همکاری و پیوند میان دولت، بخش خصوصی و نهادهای سرمایه‌گذاری است و این بازدید را می‌توان مصداق بارزی از شکل‌گیری این همکاری تلقی کرد. گفتنی است پروژه آهن و فولاد آرتاویل یکی از ۴۸ پروژه پیشران اقتصادی کشور است که با به بهره‌برداری رسیدن آن ۱.۱ میلیون تن به ظرفیت آهن اسفنجی کشور افزوده می‌شود.مطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین